Дзвони Чорнобиля

Date: 27 квітня 2021 о 10:28

Чорних дат у людства є немало,
Кожна з них - це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало,
Вибух на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 р.! В пам’яті українського народу – це день чорнобильського лиха, болю і суму. Забути це і викреслити з нашої пам’яті неможливо.
З нагоди відзначення 35-ої річниці Чорнобильської трагедії 26 квітня у 5-9 класах Мошанецької ЗОШ проведено уроки пам’яті «Дзвони Чорнобиля».
Учні вкотре пригадали події катастрофи, переглянувши презентацію «Дзвони Чорнобиля» та фрагмент відео. А ікона «Чорнобильський Спас» нагадала дітям про пам’ять цієї трагедії. Також переглянуто відеорепортаж «Той квітень не забудемо ніколи», відеорозповідь Бабійчука Василя Федоровича – нашого односельчанина-чорнобильця, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (тридцятикілометрова зона).
В 4 класі проведена година скорботи «Пам’ятаємо Чорнобильський квітень». Учні 3 класу мали можливість переглянути мультфільм «Казка про Чорнобиль», першокласники – мультфільм «Книга-мандрівка. Україна (Чорнобиль)».
Виховна година у 6 класі мала назву «Чорнобиль не має минулого часу». Під час виховного заходу учні дізналися про події тієї квітневої ночі, згадали хвилиною мовчання загиблих у боротьбі з наслідками вибуху та ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Для учнів 7-8 класів була проведена виховна година «Чорнобильські дзвони», яка допомогла згадати ті страшні дні та виховати пошану до подвигу людей, особисту стурбова¬ність кожного за все, що відбувається навколо.
Школярі мали змогу переглянути відеопрезентації «За хвилину до катастрофи» та «Як працює ЧАЕС». У шкільній бібліотеці була організована онлайн-виставка фотоматеріалів «Чорнобильська палітра».
Планом виховної роботи школи передбачено проведення усного журналу до Дня Чорнобильської трагедії на тему «Екологічні катастрофи». Учні 6-9 класів дізналися, що таке екологічні катастрофи, на які типи поділяються, чим характеризуються та які наслідки спричиняють. З великим інтересом сприйняли інформацію про повені та урагани як види природних катастроф. Найбільше уваги приділено висвітленню інформації про катастрофи, пов'язані із розвитком нафтовидобувної, нафтопереробної промисловості та атомної енергетики. Про Чорнобильську катастрофу говорили з болем, адже це чорна пляма в історії сучасності, наслідки якої ще довго нагадуватимуть про себе. Діти погодились з думкою, що «Всі лиха людей відбуваються не тому, що вони не зробили того, що потрібно, а тому, що вони роблять те, чого не потрібно робити» ( Л.М. Толстой). Кожен виніс урок для себе і зробив висновок, що майбутнє бере початок із сьогодення. Щоб уникнути катастроф у майбутньому, потрібно бережливо ставитись до довкілля сьогодні.