Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Новини

Проєктна діяльність учнів у Новій українській школі (НУШ) є елементом навчального процесу, спрямованим на розвиток громадянської компетентності та навичок самоврядування.
Учні 4 класу Мошанецької ЗОШ (класний керівник Семанюк Н.А.) впродовж навчального року працювали над втіленням практично орієнтованого проєкту, націленого на соціальні інтереси самих школярів – велопаркинг на подвір’ї школи.
Початковий етап діяльності полягав у обговоренні даної проблеми з усіма учасниками освітнього процесу, висуненні гіпотез по реалізації. Учні обговорили заплановане з батьками, вирішили провести ярмарку задля збору необхідних коштів. Була укладена усна угода з підприємцем про виконання необхідних робіт, визначено місце розташування. Результатом проєкту стала велостоянка на 20 місць.
І одразу ж, на наступний день, школярі попрямували до школи на своїх двоколісних засобах. Кожен день велостоянка заповнена на 70-80 %. Школярі задоволені, особливо ті, хто живе віддалено від школи, адже тепер вони можуть їздити велосипедом і безпечно залишати свій транспортний засіб на території школи, у спеціально облаштованому та безпечному місці.
Задоволені своїм результатом і учні 4 класу, адже їхній проєкт корисний для всієї школи.

Для гармонізації внутрішнього світу та формування емоційної стабільності педагогів 4 квітня шкільним психологом Оленою Танащук було проведене тренінгові заняття «Зроби з лимону лимонад» на цьому занятті педагоги вчилися розвивати позитивне мислення, вміння приймати рішення, застосовували техніки релаксації та зняття емоційного напруження. Також вчителі мали змогу ознайомитись з прийомами позитивної психотерапії, прийомами саморегуляції, по практикувати техніки звільнення від негативних почуттів та емоцій.

Упродовж весняних канікул, згідно планів роботи, у Мошанецькій ЗОШ проходили засідання професійних спільнот. Професійна спільнота асистентів вчителів розглядала питання «Нестандартні форми роботи з дітьми з ООП. Засоби спілкування» (керівник Гажула Т.А.), на засіданні професійної спільноти вчителів початкових класів обговорювалася проблема «Діяльнісний підхід до навчання – запорука успіху НУШ» (керівник Романюк Л.А.). Професійна спільнота вчителів-предметників у формі педагогічного діалогу обговорила питання «Впровадження принципів НУШ в середній школі», зокрема більш детально зупинилися на практичному застосуванні компетентнісно зорієнтованого підходу в освітньому процесі (керівник Іванська М.Г.). Для класних керівників (керівник професійної спільноти Пензар С.М.) було проведено тренінг «Національно-патріотичне виховання в умовах воєнного стану» та обговорено питання «Шляхи формування громадянської компетентності школярів (з досвіду роботи)». Хочеться відмітити активну і ефективну роботу наших педагогів. Вчителі, використовуючи нестандартні форми роботи, ІКТ, охоче презентували свої напрацювання, ділилися досвідом роботи з актуальних питань методичної та виховної роботи, виробляли рекомендації щодо подальшої роботи. В роботі всіх засідань брала участь шкільна психологиня Олена Танащук, презентуючи цікаві методики, корисні поради й своє бачення тих чи інших питань навчання й виховання.

29 лютого в Мошанецькій ЗОШ відбувся просвітницький захід для батьків учнів 5-7 класів з елементами тренінгу «Діти і соціальні мережі». Заняття мало на меті розглянути важливий аспект нашого життя - взаємодію дітей із соціальними мережами. Це актуальна тема, оскільки діти та підлітки сьогодні дедалі більше часу проводять в Інтернеті.
Заняття розпочалось вправою «Знайомство» та психологічною настановою «Рожеві окуляри». Спільно з батьками було опрацьовано інформаційний збірник UNICEF «Дитина і соціальні мережі: що варто знати батькам, щоб захистити дитину». Матеріал збірника було трансформовано у презентацію.
В підготовці та перебігу заходу брала участь і психологиня закладу. Вона унаочнювала теоретичний матеріал конкретними життєвими ситуаціями, провела вправу для ментального здоров’я.
Батькам було запропоновано перевірити свій рівень володіння інтернет-термінологією в ході гри «Хто більше». Крім того, їх ознайомлено із значенням таких слів, як «тролінг», «фішинг», «кібербулінг», «кібергрумінг».
На підсумковому етапі батьки заповнювали «Мішок знань» з даної теми, доповнювали речення щодо безпечного поводження в Інтернеті.
Для фідбеку було запропоновано вправу «Острів». Завершилось заняття прослуховуванням вірша «Безпечний Інтернет» та спілкуванням батьків з класними керівниками.

Сьогодні, 21 лютого 2024 року, - День вшанування мови! Рідна мова - мати єдності, батько громадянства, код нації та наш оберіг. Щоб любити мову, треба її знати, а щоб знати - треба її любити. В цей день в школі для учнів 5-9 класів проведено квест «У пошуках розумного пера». Згідно маршрутного листа ( 8 станцій) діти рухалися у пошуках розумного пера. На початку заходу кожен клас отримав розумну закладку та уявне перо – талісмани на удачу. Учні мали змогу проявити свою ерудицію, знання з лексикології, фразеології, морфології, орфографії, неабияку кмітливість у розгадуванні ребусів, шифрограм.
Учні 8 класу підготували цікаві факти про українську мову. Дівчата показали флешмоб, символізуючи красу української дівчини, яка здавна порівнювалась з калиною, і довели, що ми – прекрасна нація.
Отже, день пройшов цікаво та змістовно! Бажаємо всім українцям, що бережуть українське слово, - добра, щастя, натхнення, миру, перемоги, світлого майбутнього. Любіть, шануйте, бережіть рідну мову - вона наш генетичний код!

Під час проведення виховного заходу «День Героїв Небесної Сотні. Вдячні за свободу!» 20 лютого для учнів 3 класу класним керівником Бурдельною Л.З. та асистентом вчителя Ганзюк Д.О. була проведена бесіда про цінність вчинку людей, які вийшли на Майдан і віддали своє життя за свободу нашої країни, та організовано перегляд відео про події того часу. Учні вшанували Героїв хвилиною мовчання. Також діти читали вірші, присвячені Небесній Сотні, і виготовили памʼятні поробки «Герої не вмирають! Вони згори тримають небо над Україною!».
Україна своїх Героїв пам’ятає! І пам'ять про Героїв Небесної Сотні житиме у віках!

З таким гаслом 19 лютого проведено виховну годину у 6 класі. Метою даного заходу було: розвивати громадські якості особистості (патріотизм, самосвідомість); виховувати в учнів любов до Батьківщини, українського народу, державної мови, розуміння того, що від сумлінної праці й навчання кожного, від усвідомлення себе часткою українського народу залежить майбутнє нашої держави; прищеплення обов`язку - берегти і зміцнювати рідну державу.
На початку заходу учні подивились відео про історію виникнення свята. День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє. Досить цікавим був невеличкий флешмоб «Моя Україна - єдина», де учні мали самостійно скласти карту України з окремих заготовок-областей. На завершення діти прийняли участь у вікторині «Наскільки добре я знаю Україну». Атмосфера виховної години була емоційно піднесеною та урочистою.

День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу: показати усьому світові, що ми сьогодні єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
Учні 3 класу ознайомилися з виникненням цього свята, розфарбовували та прикріплювали на дерево «долоньки єднання», зробили проєкт «Єдині і непереможні», з допомогою якого закріпили знання про Україну, її символи та традиції.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 09 лютого 2024року № 1/2341-24 та листа Департамента освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) від 14 лютого 2024 року №02-01-14/66, з урахуванням листа Служби безпеки України в Мошанецькій ЗОШ 15.02.2024 року відбулось профілактично- роз’яснювальне заняття з учнями 8-9 класів на тему «Причетність неповнолітніх до злочинів на залізниці».
Попередньо було вивчено матеріали з даного питання та розроблено презентацію. Учням в доступній формі донесли інформацію про те, як неповнолітні можуть бути втягнуті у протиправні діяння, та як цього уникнути.

30 січня проводиться Міжнародний день круасану.
Це день, коли ми можемо віддати шану найсмачнішому листковому тісту.
Під час проведення позакласного заходу учні 3 класу з допомогою презентації ознайомилися з історією виникнення круасану, особливостями рецепту, різновидами випічки. Діти, використовуючи картки, розповіли про улюблені начинки цієї випічки. Кожен приніс улюблені круасани, якими частував весь клас.

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який став символом героїзму та самопожертви українців в їхній боротьбі за незалежність. У цей день у 1918 році українські юнаки стримали наступ російсько-більшовицьких військ. Історія, як відомо, повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. Як і 106 років тому, Україна веде боротьбу за свободу і незалежність і вшановує пам'ять про українських захисників, які віддали своє молоде життя в бою під Крутами.
У 3 класі Мошанецької ЗОШ був проведений виховний захід "Памʼятаємо вас, воїни Крут! Українському серцю вас не забуть!". В ході цього заходу було переглянуто відео "Бій під Крутами", проведена бесіда за ним, виготовлено обʼємну аплікацію "Вони боролись тоді, щоб ми перемогли тепер", зроблено завдання-доміно «Герої Крут». Прикріплюючи крильця з написами імен і прізвищ загиблих героїв на карту України, діти вшанували памʼять про них. Захід закінчився виконанням Державного Гімну України.
Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави.

Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам'ять жертв Голокосту.
Віддзеркалення зруйнованого дитячого світу бачимо в написі маленького хлопчика із варшавського гетто: «... найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!». Напис датований 1943 роком. Відтоді метелик - це символ Голокосту. Метелик - символ душі, безсмертя, відродження і воскресіння, здатності до перетворень, до трансформації. Метелики - це символ радості, без якої не живуть.
Під час проведення виховного заходу " Метелики у гетто не живуть" учні 3 класу, після перегляду презентації та її обговорення, також вшанували пам’ять, прикріплюючи метеликів на дерево памʼяті з написом "Памʼятаємо" про всіх жертв Голокосту.
Та ми бачимо, що навіть, маючи таке потужне застереження, як памʼять про Голокост, не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства. Значить, нам потрібно потроїти зусилля, віднайти нові підходи для збереження цієї памʼяті живою, для поширення правди про геноциди, щоб уникнути їх нового й нового повторення.

Світом лине коляда,
Увесь світ різдвує,
Тільки наша Україна
Свист ракети чує.
Та, незважаючи на обставини, школярі Мошанецької ЗОШ сьогодні прославляли народженого Ісуса Христа. Лунали веселі колядки, теплі слова побажань та привітань. До уваги школярів була представлена міні-сценка «Різдво на фронті». Як учні початкової школи, так і старшокласники, говорили про найбажаніше: мир в Україні, добробут в родині, здоровʹя. Лейтмотивом заходу стали слова:
Мир хай запанує
На землі стражденній,
Бог молитви чує
Й пришле нам Спасення!

25 грудня 2023 о 09:46 | Рингач В. В. | немає коментарів

Інформація про проведену роботу в Мошанецькій ЗОШ в рамках проєкту
«Коло підтримки «Як ти»?
(грудень)

20 грудня 2023 о 14:35 | Іванська М. Г. | немає коментарів

В Мошанецькій ЗОШ сьогодні знову відбулась ярмарка. Цього разу продукцію реалізовували діти початкових класів. Чого тільки не було на столах! Діти принесли торти, тістечка, печиво, вафлі, піцу, різноманітні салати, канапки тощо. Відвідувачі ярмарки куштували домашні вироби з великим задоволенням. А ще мотивувались тим, що виручені кошти знову ж таки будуть перенаправлені на потреби ЗСУ.
Ця доброчинна подія об’єднала та запалила усіх, кожен клас намагався вразити не лише оригінальністю, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки захисників.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї справи. Спільно ми наближаємо перемогу.

12 жовтня 2023 о 18:26 | Рингач В. В. | немає коментарів

10 жовтня 2023 р. з нагоди Всесвітнього Дня ментального здоров’я практичним психологом Оленою Танащук в закладі було проведено квест-гру «Ментальне здоров’я – запорука щасливого життя» для учнів 5-9 класів.
Під час квесту учні мали змогу зрозуміти та наглядно побачити, що фізичне та психологічне здоров’я взаємопов’язані та однаково важливі (станція «Рух це життя», «Фітоаптека», «Цілюща абетка»). Також здобувачі освіти з задоволенням випробували на собі техніки самодопомоги та релаксаційні вправи (станція «Бережи здоров’я», «Весела думка», «Майстерня ментального здоров’я»).
Проведений захід сприяв формуванню позитивного ставлення до життя та власного здоров’я, навиків збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу.
Учні 4 класу також долучилися до відзначення Дня ментального здоров’я. Класним керівником Наталею Семанюк спільно із асистентом вчителя Риммою Потерейко проведено Урок ментального здоров’я «Ти як? Повертаємось до школи!» та створено відео для Всеукраїнського флешмобу «Руханка сили!».

10 жовтня 2023 о 19:19 | Рингач В. В. | немає коментарів

Робити добро і від того отримувати задоволення - добра традиція нашого народу. Адже добро і милосердя - це два крила, на яких тримається людство. Допомагати і підтримувати інших - це обов'язок кожного із нас.
В Мошанецькій ЗОШ сьогодні, 09 жовтня, пройшла благодійна ярмарка, до якої долучилися всі учасники освітнього процесу: вчителі, батьки, учні. В ролі продавців виступили учні 5-9 класів. Серед покупців були і жителі села, яких було заздалегідь проінформовано через сільську Viber-групу. Виручені кошти будуть спрямовані на допомогу воїнам-односельчанам ЗСУ.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї справи! Спільно ми наближаємо перемогу!

9 жовтня 2023 о 21:12 | Рингач В. В. | немає коментарів

Найбільше я хочу, щоб мир був на світі,
Як небо у зорях, а сад наш у квітах,
Найбільше я хочу, щоб сонце щоранку
Зі мною віталось, присівши на ганку
Щоб мирне небо на усій землі
Єднало всіх дітей, по всьому світі.
І хай літають завжди журавлі,
І колоски видзвонюють налиті!
На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Війна торкнулася життя кожного маленького українця.
І завдання дорослих сьогодні полягає в тому, аби убезпечити дітей, зробити їх щасливими, усміхненими. Цей день - привід для того, щоб нагадати суспільству про необхідність захищати права дітей, а в умовах військового конфлікту - і їхнє життя.
З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей в Мошанецькій ЗОШ проведено ряд цікавих заходів. Учні 1-2 класів малювали на асфальті, третьокласники завітали до школи у піжамах та ще й з солодкими гостинцями, які смакували самі та пригощали першокласників.
На природі проводили веселі забави учні 4 – 9 класів. Пікнік із вогнищем, смаженою картоплею, сардельками та свіжими овочами нікого не залишив байдужим. А після смачного обіду – ігри з м’ячем, фотографування, збирання польових квітів, плетення віночків.
Приємні емоції, чисте повітря, і дякувати Богу, без сирен.

2 червня 2023 о 19:38 | Рингач В. В. | немає коментарів

З метою здійснення заходів захисту учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій 18 травня в школі проведено День цивільного захисту. Основними цілями та завданнями Дня ЦЗ були:
- перевірка здатності учнів та працівників діяти чітко і грамотно в надзвичайних ситуаціях, для захисту свого життя;
- виховання впевненості у ефективності заходів, що проводяться;
- проведення об’єктового тренування;
- формування та розвиток моральних якостей: відваги, витримки, самостійності.
Упродовж дня класними керівниками проведені бесіди з учнями:
«Як діяти при виникненні надзвичайних ситуацій в умовах воєнного часу»,
«Війна, евакуація, небезпека», «Правила безпеки під час війни», «Мінна безпека».
Для учнів 4-6 класів працював відеозал, де школярі мали можливість переглянути навчальні ролики, відео-матеріали «Безпека дітей під час війни», «Правила поводження під час обстрілу», «Небезпечні предмети», «Увага! Повітряна тривога!».
Для учнів 5, 7 класів сестра медична Бідюк С.П. провела практичне заняття «Надання домедичної допомоги при переломах і травмах», яке супроводжувалося переглядом відповідної презентації.
Вчитель фізкультури Цуркан С.О. організував для учнів 9 класу практикум «Як користуватися засобами індивідуального захисту».
На уроках української мови (вчитель Бешлей А.Г.) учні 7 класу писали тематичний диктант «Як діяти під час ракетної небезпеки».
Для учнів 5-6 класів педагог-організатор Шпірюк І.Ф. організувала перегляд відеороликів «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами». Окрім цього, виконуючи тести на порталі «На Урок», школярі мали можливість перевірити свої знання з даної тематики.
Завершальним етапом в цей день стало об’єктове тренування за сигналом оповіщення про мінну небезпеку. Педагогічний коллектив і технічний персонал організовано здійснив евакуацію учнів на подвір’я навчального закладу згідно нормативу.

19 травня 2023 о 18:51 | Рингач В. В. | немає коментарів

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я, краси, оберегом щасливої долі та родинного затишку.
Особливе значення має вишиванка саме цього року, бо на активному етапі протистояння українського народу збройній агресії росії, вона стає нашою генетичною бронею. Одягнена сьогодні вишиванка символізує незламність українського духу, заяву на весь світ про те, що українці – вільний народ.
Сьогоднішній день в Мошанецькій ЗОШ був напрочуд насичений виховними справами. Учні початкової школи на ранковій зустрічі ознайомлювались з історією української вишиванки, орнаментами та символами на ній, самі створювали ескізи та розмальовували жіночу сорочку. Із задоволенням позували на фотосесії, декламували віршики, створювали фотозони, додаючи до вишиванок українські атрибути та символіку.
Учні старших класів також святково оформлювали класні приміщення, фотографувались на фоні природи, взяли участь у квесті «Вишиванка – символ України».
Креативно, весело та захоплююче пройшов день. А це саме ті емоції, яких нам так не вистачає зараз.

18 травня 2023 о 17:27 | Рингач В. В. | немає коментарів